„AKCJA KOLACJA”

„Akcja kolacja” to program Fundacji Biedronki ,skierowany do najbardziej wrażliwych grup społecznych,
przede wszystkim seniorów dotkniętych lub zagrożonych samotnością.

Dzięki Fundacja Biedronki otrzymaliśmy możliwość zorganizowania wigilijnego spotkania dla samotnych osób starszych.

Każdy zasługuje na wspaniałą świąteczną kolację, a szczególnie osoby zagrożone samotnością i wykluczeniem, ze szczególnie wrażliwych grup społecznych.

Na ten cel Fundacja Biedronki przyznała naszemu Stowarzyszenie Zabrzanka grant w wysokości 8000 zł, z przeznaczeniem na organizację spotkania , wydatki związanie z zapewnieniem wyżywienia, lokalu,transportu, upominków dla uczestników kolacji oraz zapewnieniem atrakcji.

W tym przedświątecznym czasie mieliśmy przyjemność zorganizować wigilijną kolację dla 50 osób samotnych,starszych ,wykluczonych. Dla osób potrzebujących nie tylko posiłku, ale również towarzystwa drugiego człowieka ,bliskości dobrego słowa i zwykłego uśmiechu.

Każdy z uczestników spotkania został obdarowany świątecznym upominkiem 🎁

Magiczną atmosferę tworzyła piękna muzyka i brzmiące z głośników kolędy.