Mały Grant Senioralny-2023 „Zręczne Ręce”

Udało nam się pozyskać Mały Grant Senioralny w naborze ogłoszonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w wysokości 8000 zł na realizację zadania pn. ” Zręczne Ręce”.

Jednym z działań jest cykl warsztatów manualnych pod okiem trenera oraz zakup potrzebnych do tego celu materiałów.

Drugim jest udział w konferencji organizowanej w ramach wydarzeń organizowanych podczas Targów Silver Silesia w dniu 19 września 2023 roku , która ma odbyć się w Sali koncertowej AUKSO w Tychach.

Cel zadania:  aktywizacja i integracja seniorów zamieszkujących Województwo Śląskie ze szczególnym uwzględnieniem seniorów z powiatów Zabrza, Tarnowskich Gór i gminy Zbrosławice.

Mamy wśród naszych członków wiele uzdolnionych manualnie osób. Wiemy jak pięknie potrafią tworzyć wyroby rękodzieła. Wiemy, ile daje im to satysfakcji i radości ze wspólnego,aktywnego i twórczego spędzania czasu. Jednak ,aby wyrób był wysokiej jakości, potrzeba nie tylko chęci i talentu. Potrzebny jest instruktor/trener , który nauczy i poprowadzi krok po kroku jak wykonać estetyczny i ładny wyrób, używając różnych technik rękodzieła. Potrzebne też są pieniądze, aby kupić materiały do ich wykonania. Dlatego bardzo się cieszymy ,że mogliśmy pozyskać grant na ten cel.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.