Zaproszenie do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Nasze Stowarzyszenie zostało wyróżnione zaproszeniem Pana Ministra Łukasza Krasonia – Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych,na organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej spotkanie w sprawie założeń zmiany systemowych rozwiązań asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami.

Założeniem przyszłego systemu będzie dostrzeżenie i odpowiedzenie na szczególne potrzeby osób z niepełnosprawnością w zakresie asystencji osobistej.

Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze doświadczenie w pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami zostało docenione na szczeblu ministerialnym i zaowocowało zaproszeniem do wzięcia udziału w tym ważnym społecznie dialogu.

Wydarzenie organizowane w Ministerstwie przez BON to PRE-konsultacje na temat powstającej Ustawy o Asystencji Osobistej.

Program „Asystent Osobisty Osób z Niepełnosprawnością” realizujemy jako Stowarzyszenie już po raz czwarty. W edycji 2024, na tą chwilę obejmujemy asystencją osobistą 60 podopiecznych.