„Poradnictwo jako działanie praktyczne”- zakłada naukę, zaangażowanie i towarzyszenie klienta na każdym etapie usługi”

Inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie „Zabrzanka” pod nazwą:

Realizowana w ramach projektu „Polskie Inicjatywy Poradnicze” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Wspierania Organizacji Poradniczych na lata 2023-2033.

Termin realizacji:    01.06 2023 r. –  30.10.2023 r.

Adresaci projektu: Osoby z niepełnosprawnościami w tym niepełnosprawni seniorzy.

Działania projektowe mają na celu:

Świadczenie poradnictwa ogólnego i specjalistycznego z zakresu ABC osób niepełnosprawnych.

Działanie to umożliwi dostęp do bezpłatnego poradnictwa dla niepełnosprawnych mieszkańców Zabrza, którzy uzyskają wiarygodną wiedzę na temat praw, obowiązków, ulg i przywilejów oraz sposobów poruszania się po instytucjach. Wszyscy uczestnicy inicjatywy będą mogli w jednym miejscu i u jednej osoby uzyskać wiarygodne informacje o swoich prawach i skutecznie realizować swoje interesy.

Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”